Światło liniowo spolaryzowane zapewnia głęboką penetrację tkanek skóry oraz pobudza układ odpornościowy do szybkiej odbudowy i regeneracji.
Światło polichromatyczne pobudza lokalne krążenie krwi dzięki czemu stymuluje cały organizm do uruchomienia procesów regeneracyjnych.
Światło niekoherentne jest w pełni bezpieczne i wspomaga odbudowę tkanek skóry.
Światło niskoenergetyczne przyspiesza proces gojenia się ran oraz zmian skórnych.
Każda z wyżej wymienionych wiązek światła jest w pełni bezpieczna i nieinwazyjna. Dzięki czemu Bioptron możemy dziś stosować na szereg dolegliwości, nie tylko przy zmianach w skórze zewnętrznej.

ZASTOSOWANIE CHROMOTERAPII LAMPĄ BIOPTRON W CHOROBACH SKÓRY
Chromoterapia Lampą Bioptron w chorobach oraz uszkodzeniach skóry jest jednak najważniejszym elementem tej metody leczenia.

Za pomocą tej metody leczyć możemy rany skóry spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak: otarcia, rozcięcia czy nawet oparzenia II i III stopnia. Chromoterapia przy użyciu lampy Bioptron przyspiesza procesy gojenia się nawet rozległych i głębokich ran oraz dodatkowo zmniejsza ryzyko powstania dużych i szpecących blizn. Lecz na tym nie koniec, lista chorób i problemów skórnych które pomaga leczyć Lampa Bioptron jest długa. Bioptron skutecznie leczy trądzik, wypryski, łuszczycę skóry, AZP (Atopowe Zapalenie Skóry), czy opryszczkę wirusową.

Doskonale sprawdza się również w zmianach skórnych spowodowanych różnymi wirusami. Należą do nich wrzody i owrzodzenie skóry, choroby i owrzodzenie dziąseł, zapalenie dziąseł, podrażnienia warg oraz opryszka pospolita.

CZY ISTNIEJĄ PRZECIWWSKAZANIA W STOSOWANIU URZĄDZENIA TYPU BIOPTRON?
Bioptron, jak każde urządzenie wykorzystywane w medycynie posiada przeciwwskazania do zastosowania. Na szczęście nie ma ich zbyt wiele. Terapię Lampą Bioptron mogą stosować kobiety w ciąży, jednak tylko w pierwszym i drugim trymestrze. W trzecim trymestrze ciąży stosowanie Chromoterapii przy użyciu lampy Bioptron jest już zakazane. Przy chorobach nowotworowych należy bezwzględnie zasięgnąć opinii lekarza specjalisty. Tak samo jeżeli chory posiada wszczepiony rozrusznik serca.

Chromoterapia Lampą Bioptron w pozostałych przypadkach jest bezpieczna, jednak zawsze należy zachować szczególną ostrożność i przed wykonaniem zabiegu obowiązkowo skonsultować się z lekarzem.